Özellikle yaz aylarının gelmesiyle beraber çoğalan haşereler hepimizin korkulu rüyası olmaktadır. Yaşam alanlarımızda bulunan haşereler maalesef insan sağlığı açısından büyük tehlike arz etmektedir. Taşıdıkları mikroplar saymakla bitmeyecek kadar çok olan bu haşeratlar, insanlarda;
• Verem,
• Dizanteri,
• Tifus,
• Hepatit,
• Veba,
• Çeşitli Parazitik Hastalıklar,
• Mantar Enfeksiyonları,
gibi bir çok hastalığın kaynağı olabilirler. Hal böyle olunca bu zararlı haşerelerden korunmak ve yaşam alanlarımızdan onarı uzak tutmak gerekir.
Korunma yöntemlerinin başında ise ilaçlama bulunmaktadır. İlaçlama, kullanılacak yönteme ve kullanılacak ilaca göre çeşitlilik gösterdiği gibi, ilaçlanacak türe göre de değişkenlik gösterebilir. Yapılacak olan ilaçlama, doğru yöntemle ve ilaçla yapılmadığında insan sağlığını tehdit edecek boyutlara gelebilmektedir. Bu nedenle her türlü ilaçlama uygulamasının, bu konuda eğitim almış uzman personel tarafından yapılması daha uygundur.

Profesyonel bir firmadan destek alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken hususların başında, firmanın kullanacağı ilaçların WHO (Dünya Sağlık Örgütü) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasıdır. Bu hem sizin sağlığınız hem de çevre sağlığı için zorunludur.
Piyasada değişik formüller ile hazırlanmış, belli bir türü hedefleyen ya da birçok tür için geçerli olan, kokulu ve kokusuz gibi özelliklerde çok sayıda ilaç mevcuttur. Kapalı alan uygulamalarında genellikle kokusuz ürünler tercih edilirken, açık alanlar için kokulu ve kokusuz ürünler tercih edilebilir. Tabi bu seçim yapılırken hedeflenen böcek türü de göz önünde bulundurulmalıdır.

Evinizi ve iş yerinizi ilaçlamanın faydaları saymakla bitmez. Haşerelerin taşıdığı mikroplardan korunmuş olurken, aynı zamanda belli bir türün bulunduğunuz ortamı istila etmesini de engellemiş olursunuz. Bununla birlikte çeşitli ısırık ve yaralanmaların da önüne geçmiş olur, yaz tatili keyfinizin bölünmesini de engellemiş olursunuz.

Özellikle yaz aylarında böcek ve kemirgen sayısında gözle görülen bir artış yaşanırken, evinizde ve bahçenizde çocuklarınızın rahatça zaman geçirebilmesi için ilaçlama yaptırmak öncelik listenizin başında gelmelidir. Bu konuda ilaçlama firmalarından danışmanlık hizmeti alabilir, dilerseniz ücretsiz keşif imkanından da faydalanabilirsiniz.

Özellikle yaz mevsiminde evinizi 2 kere, eğer gıdayla ilgili bir işletmeniz varsa, işletmenizi de ayda 1 kere ilaçlatmanız sizi bu zararlı haşerelerden kurtarmak adına faydalı olacaktır.

05070784800
Konuşmayı Balatın
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?