Bahçe İlaçlama – Solucan Gübresi –
Peyzaj Tasarımı

Bahçe İlaçlama

Periyodik olarak senede 2 kere bahçe ilaçlaması yaptırılmalıdır. Bölgesel olarak haşere populasyonunun olduğu bahçe ve alanlarda ise aylık olarak bahçe ilaçlaması ve bakımı yaptırılmalıdır. Bu bahçede bulunan bitkilerin çim kurdu, yaprak biti vb. zararlı organizmalardan korunmasında yardımcı olacağı gibi dışarıdan evinize veya iş yerinize kene, pire, fare, yılan, akrep, çıyan, salyangoz, kulağakaçan, kırkayak, hamam böceği, gümüş böceği vb. haşerelerin girmesine de engel olacaktır. Yaşam alanlarınızın haşere kontrolünün sağlanmasında bahçe ilaçlaması ve bakımı önemli adımlardan birisidir.

Adresimiz

Şeyhül İslam Ömer Lütfü Cd.

Atalay iş Merkezi No:27/28

Yalıkavak Bodrum MUĞLA

0507 078 4800

0553 313 4014

İlaçlamada kullanılacak olan ilaçlar bahçedeki bitki türleri ve haşere populasyonunun türüne göre göre seçilmelidir. Kullanılan ilaçların doğa dostu olması ayrıca önem taşımaktadır. İlaçlama yaptırılacağı zaman kullanılacak olan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığından onaylı olup olmadığına dikkat ediniz. Ayrıca ilaçlama uygulamasını yapacak kişilerin bu konuda özel eğitim almış olması gerekmektedir.

Ayrıca dış alanda yapılan ilaçlama uygulamalarında kemirgen kontrolü sağlanabilmesi için belirli noktalara monitörler konmalı ve gerekli yemleme periyodik olarak yapılmalıdır.

Yanlış ilaçlama uygulamalarının yapılması bahçe bitkilerine zarar verebileceği gibi bahçenizde ve iç mekanlarda belirli haşere türüne ait populasyonların yükselmesine, ani patlamalarına imkan sağlayabilir. Böyle bir durumda karşılaşıldığında mevcut istilanın giderilmesi için hem daha fazla zaman harcanacağını hem de maddi kayıpların artacağını unutmamak gerekir.

Bodrum Çözüm İlaçlama olarak tamamı Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlı Örgütü tarafından onaylı ilaçlar ve bu konuda profesyonel olarak eğitim almış personelimizle ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

 

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Gübresi

Solucan gübresi, kompostlaşabilir ürünlerin ve organik atıkları doğal gübreye solucanlar tarafından çevrilmiş halidir. Kırmızı Kaliforniya Solucanı (Esenia fetida) olarak bilinen solucan türünün doğal yaşam aktivitesi sırasında kullanıma hazır halde ürettiği bir gübredir. Doğal olarak patojen içermeyen bu gübrenin kullanımında da diğer bazı gübrelerde olduğu gibi sınırlama yoktur. Yani bitkinin fazla konulan gübreden yanması korkusunu yaşamadan kırmızı kaliforniya solucanı gübresini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bitki büyüme gelişimi, toprak yumuşatma, böcek iticiliği, nem tutma, erkencilik ve kök çürüklüğü gibi kök hastalıklarını engellemek için toprağın yeteneğini geliştirir. Topraktan zararlı mantar ve bakterileri temizler. Aynı zamanda bitki hastalıklarını engellemeye yardımcı olur. Solucan gübresi, toprağı havalandırır, yüksek nem seviyesini korur ve bitkiler ihtiyaçlarını karşılamak istediği zaman ise toprağın içine yavaş yavaş besin bırakır. Mevcut en iyi toprak düzenleyicisidir. Yüksek oranda yararlı mikroorganizma barındırmasıyla ve uygun fiyatıyla bilinen bu gübre türü bilinen en iyi gübre türüdür. Solucan gübresi tüm bahçe kullanımı ve iç mekân bitkileri için idealdir. Firmamızdan çok uygun fiyatlara kırmızı kaliforniya solucanı solucan gübresi temin edebilirsiniz.

 

Peyzaj Tasarımı

Var olan bahçenizin yapısal olarak yenilenmesi, yeniden düzenlenmesi, restorasyonu, bitkilendirmesi ve korunması amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Bahçenizin mevcut durumuna ve kullanım amacına uygun olarak istekleriniz doğrultusunda projeler hazırlıyor ve onayınız doğrultusunda uygulamaya geçiriyoruz. Tüm uygulama süreci de tarafımızdan yürütülmektedir.

Bahçenin mevcut konumu ve durumu göz önüne alıyor ayrıca bahçenin kullanım amacının ne olacağı ve sizin beklentilerinizin neler olduğu gibi değişkenler de bu değerlendirmeye eklenerek yapılacak olan çalışmayla ilgili bir plan ortaya koyuyoruz. Bu plan üzerinde sizlerin fikirleri ile değerlendirmeler yapıyor ardından uygun malzeme ve bitki seçimi ile çalışmalara başlıyoruz. Bu şekilde beklenmeyen fiyat artışlarının da önüne geçerek siz değerli müşterilerimize kesin çözümler sunuyoruz.

Bahçe planlamanız yapılırken olası haşere istilası senaryoları da tarafımızdan değerlendirilerek istenmeyen bu durumun önüne geçmeye çalışmaktayız. Tabi ki sadece planlama ve tasarımın bu konunun önüne geçmesi mümkün değildir ancak olası istilaların sayısının azalmasında ve istila anında kontrolün kolayca sağlanmasında etkili olacaktır.

Bodrum Çözüm İlaçlama olarak bahçe düzenlemesi konusunda tarafımızdan profesyonel destek ve hizmet alabilirsiniz

05070784800
Konuşmayı Balatın
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?